Články - 13 důvodů proč se majitelé nemovitostí stěhují


13 důvodů proč se majitelé nemovitostí stěhují

16.09.2015

Jaký je Váš důvod ke stěhování? Čeští a Slovenští majitelé nemovitostí se stěhují v průměru každých pět až sedm let. Toto platí zejména pro mladší generace. Proto, pro starší generace, které žijí ve svém domě 30 a více let, je tento trend více než nepochopitelný. Jedno je ale jisté: na každého jednou dojde čas kdy se přestěhuje. Proč se tedy lidé stěhují? A co je k tomu vede? Tady je 15 nejčastějších důvodů.


Jaký je Váš důvod ke stěhování?

1. Dům či byt je moc malý
    Lidi kupující nemovitost poprvé často “přerostou” jejich první nemovitost. Zvyšující se počet rodinných členů je nejčastější důvod pro stěhování.

2. Touha po lepším bydlení
    Tráva je vždy zelenější na druhé straně. Lidi často chtějí to co nemají. Menší za větší, kratší za delší a užší za širší. To je lidská povaha.

3. Napravení chyb z minulé koupě
    Majitelé nemovitostí si mohou myslet, že udělali chybu při nákupu jejich nynější nemovitosti a chtějí napravit jejich omyl. Možná si tehdy mysleli, že nepotřebují pracovnu ale pracovat v obývacím pokoji zatím co děti si hrají videohry je přimělo ke změně.

4. Změna zaměstnání
    Změna zaměstnání mnohé přinutí k tomu aby přetrhali kořeny a přestěhovali se. Také pokud dojíždění za prací přesáhne hodinu, mnoho lidí si uvědomí, že dvě hodiny strávené v zácpách jsou důvodem ke změně bydliště

5. Osobní závazky
    Stěhování se za partnerem anebo čerstvé manželství může znamenat, že jeden z partnerů musí prodat svoji nemovitost pokud ji oba předtím vlastnili. Na druhé straně, rozvody donutí majitele nemovitosti k prodeji a to nejčastěji z těchto tří důvodů:

1.) Jedna strana potřebuje vyplatit druhou a nemá na to dostatek financí
2.) Nemovitost je příliš drahá na udržování jenom z jedním platem
3.) Nemovitost uchovává vzpomínky, které jsou nechtěné pro nový začátek


6. Neustálé změní v okolí
    Sousedství se mohlo změnit k horšímu, ekonomicky, sociálně nebo fyzicky. Například výstavba blízké dálnice nebo kafilérie lidi donutí ke změně bydliště. Anebo hlučný soused, který se rád dívá na televizi i ve čtyři hodiny ráno, je dobrým důvodem ke stěhování.

7. Syndrom prázdného hnízda
    Děti odrostli a odstěhovali se. Majitelé nemovitosti chtějí něco menšího, protože čím jsme starší, tím náročnější nám přijde údržba větší nemovitosti.

8. Vidět rodinu častěji
    Mnozí lidé jak stárnou chtějí být blíže jejich rodinám a přátelům. Rodiče chtějí být blíž svým dětem, prarodiče blíž svým dětem a vnukům.

9. Vidět rodinu míň často
    Důvodem ke stěhování může taky být vytvoření větší vzdálenosti mezi příbuznými. Někteří se odstěhují aby udrželi rodinu v klidu a pohodě. Pro nefunkční a rozvedené rodiny je přestěhování se jediným možným východiskem z nouzové situace.

10. Zdravotní problémy
    Fyzické potíže jako kloubní a jiné nemoci znemožňují starším lidem šlapat do schodů proto se nějaká přízemní nemovitost jeví jako rozumná volba. Mnoho starších lidí preferuje malé nemovitosti bez pohybových překážek.

11. Nedkladné opravy a ůdržba nemovitosti
    Někteří lidé nechtějí vyměňovat střechu, fasády a obklady anebo měnit kanalizace a rozvody. Je snazší si koupit nový dům. Pokud si uvědomíme, že životnost většiny systémů v nemovitostech je asi 15 let, pak dává perfektní smysl odstěhovat se, ještě předtím než je potřeba cokoli opravovat.

12. Zisk
    Pro některé majitele nemovitostí je těžké žít s tím, že jejich nemovitost je hodna hodně peněz a jejich bankovní konto ne. Tito lidi by radši zírali na peníze na svém účtu než na čtyři zdi ve svém domě. Pro tyto lidi jsou nejdůležitější peníze.

13. Změna životního stylu
    Jen malá skupina lidí vlastnící nemovitost nejsou tomu rádi. Někteří by radši rádi cestovali kolem světa než kosili trávník. Pro mnohé podstata vlastnění nemovitosti ztratila smysl. Svoji nemovitost tak mohou použít jako lístek ke splnění svých snů.

pošli na vybrali.sme.sk
TOPlist