Články - Krby se sklem - ekonovinka pro moderní domácnosti


Krby se sklem - ekonovinka pro moderní domácnosti

18.10.2009

Každý z vás již viděl klasický krb na dříví a uhlí, který najdeme ve spoustě našich domácností a zahrad. Peněženka a média nás ale nutí se zamyslet nad ekonomickou a ekologickou stránkou spalování uhlí a dříví v našich krbech. Škodlivé splodiny, které vznikají při spalování těchto materiálů, nás nenechávají chladnými, ale bohužel ani naši planetu. Estetika je však neméně důležitá pro moderní a ekologicky smýšlející lidi. Právě pro vás, kteří se zamýšlíte i nad estetickou stránkou věci, se trhu objevila novinka - krby naplněné sklem!


Sklo namísto dřeva

FireCrystals® jsou tedy nezničitelné speciálně upravené skleněné kousky, které mohou mít různý tvar a barvu.  Jsou vysoce tepelně odolné a určené pro použití namísto dřeva (nebo ještě hůře - imitace dřeva) v plynových krbech a otevřených ohništích. Skleněné krystaly jsou ze 35% vyrobené z recyklovaných materiálů a jsou obroušené, nehrozí tedy pořezání při jejich manipulaci. Výrobce také udává, že barva skla nikdy nevybledne a že vám vydrží navěky.

 Ekologická a čistá alternativa

Jedna americká firma ve městě Paso Robles se specializuje na výrobu FireCrystals® - speciálně zpracované kousky skla, které jsou určené pro použití ve plynových krbech. Při spalování zemního plynu vzniká asi jen poloviční množství oxidu uhličitého v porovnání se spalováním uhlí a dřeva. Proto si tyto krby stále častěji nacházejí místo v domácnostech ekologicky smýšlejících lidí. Díky tomu, že sklo při vystavení žáru neemituje žádné splodiny, tento typ krbů přispívá k čistějšímu ovzduší uvnitř, čímž je tato alternativa vhodná i pro alergiky. Dle výzkumu firmy se při použití FireCrystals® v kombinaci se zemním plynem emituje nejméně mikročástic na jednotku vyzářeného tepla. Dle údajů firmy, jejich skleněné krystaly mají o 300% větší výhřevnost než při použití lávových kamenů, za předpokladu dodržení tloušťky skleněných krystalů doporučené výrobcem.

 Vhodné i pro exteriéry

Na internetu je možné nalézt nepřeberné množství designů plynových krbů. Jsou vhodné jak pro interiéry, tak pro exteriéry jako zahrady a terasy. Většina firem, které nabízí tyto skleněné krystaly, se zabývají i prodejem celých systémů pro plynové krby, které se liší hlavně cenou. Samozřejmostí je však mít plynovou přípojku v místě, kde chcete mít krb. V případě, že se jedná o krb nebo ohniště umístěné uvnitř, musí také mít samostatné odvětrávání. Některé firmy k jejich systémům nabízí i doplňky, např. dálkové ovládaní a venkovní kryty, pro ještě větší pohodlí při užívání těchto velice estetických zařízení.

 


 

Mohlo by vás zajímat: Mood Board neboli vystřihovánka pro dospělé

                                    Kapka exkluzivity - udělejte si krásný domov

 


pošli na vybrali.sme.sk
TOPlist